İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Artvin Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

ARHAVİ'DE SEL VE HEYELAN 25 Eylül 2017

İlçede akşam saatlerinde etkili olan yağmur nedeniyle cadde, sokak, bazı ev ve işyerlerinin zemin ve bodrum katlarını su bastı.
Etkili olan yağmur nedeniyle Kapisre deresi taştı, bazı mahalle ve köy yolları ulaşıma kapandı. Boğaziçi Mahallesi'nde rögarların tıkanması sonucu cadde, sokaklar, çok sayıda ev ve işyerinin zemin ve bodrum katlarını su bastı.
Selden en çok etkilenen Kireçli ve Kavak köyüne de giden Sayın Valimiz, aşırı yağmurdan dolayı meydana gelen heyelan bölgesini inceledi.
Sayın Valimiz, sel ve heyelandan dolayı ilçede can kaybı yaşanmadığını belirterek,”Yaklaşık 3 saat aralıksız yağan yağmur nedeniyle ilçede bazı ev ve iş yerlerini su bastı. Bölgede yağış bekleniyordu. Valilik olarak sahil ilçelerimizde önceden tedbirlerimizi almıştık. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekiplerimizi bölgeye konuçlandırdık. Arhavi Belediyesi ve ilçedeki diğer kamu kurumlarımıza önceden sel ve heyelana karşı tedbirlerini aldırdık.  Allah’a şükürler olsun her hangi bir yaralanma ve can kaybımız yok. Selden dolayı yıkılın ev yok. Sadece bazı evlerin bodrum katlarını ve işyerlerini su bastı. Ekiplerimizin olağanüstü çalışmaları neticesinde sular temizlendi. Ulaşımda sıkıntımız yok. Yollarımız açıldı. Ayrıca ilçeye kısa sürede elektrik ve içme suyu verildi.” dedi.
Sayın Valimiz, AFAD ekiplerinin ise bölgede hasar tespit çalışmasına başladığını sözlerine ekledi.
Ayrıca, yağışın aralıklarla sürdüğü ilçede vatandaşlar ani sel ve su baskınlarına karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıldı.