İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Artvin Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

ARTVİN VALİSİ ÖMER DOĞANAY’IN VEDA MESAJI 02 Kasım 2018
foto
10 Eylül 2016 tarihli resmi gazetede yayımlanan 2016/9158 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla atanmış olduğum Artvin Valiliği görevimden ayrılıyorum. Doğal ve tarihi zenginlikleri, zengin orman ve su kaynaklarıyla benzersiz güzellikleri barındıran dağ ve vadileri, baraj gölleri, doğal gölleri, endemik bitki çeşitliliği ve tüm bu değerleri anlamlandıran hoşgörü, misafirperver, çalışkan, evrensel ve yerel değerleri kişiliğinde barındıran toplumsal dokusu ve insan kalitesiyle Ülkemizin en özel illerinden olan Artvin’imizde görev yapmış olmaktan dolayı büyük bir memnuniyet ve onur duyduğumu özellikle ifade etmek isterim.
[Devamı]
MÜDÜRLÜĞÜMÜZDEN SIFIR ATIK PROJESİNE TAM DESTEK 25 Ekim 2018
foto
Atık oluşumunun en aza indirilerek israfın önlenmesi ve kaynakların daha verimli kullanımının sağlanması ve oluşan atıkların kaynağında ayrıştırılarak geri dönüşümünü amaçlayan "Sıfır Atık Projesi” Valiliğimizin projenin il genelinde yaygınlaştırılması talimatına istinaden Müdürlüğümüz bünyesinde atıklarımız ayrıştırılarak toplanıp geri dönüşüme gönderilmeye başlanmıştır.
[Devamı]
Dünya Afet Risklerinin Azaltılması Günü Etkinlikleri 18 Ekim 2018
foto
Afetlerde risk azaltımı, afet nedenlerini analiz etme ve analitik düşünmeye yönelik sistemik çalışmaları kapsayan bir kavram olup modern afet yönetim sisteminin en önemli faktörlerindendir. Tüm dünyada her yıl Ekim ayının 13. Günü “Dünya Afet Risklerinin Azaltılması” günü olarak kutlanmaktadır. Bu kapsamda Müdürlüğümüz tarafından Artvin Çoruh Üniversitesinde öğrenim gören akademisyen ve öğrencilere yönelik “Artvin İlinin Afetselliği ve Risk Yönetimi” konulu farkındalık eğitimi, “Artvin İlinde Meydana Gelmiş Afet ve Acil Durum Olayları” konulu resim sergisi ve arama kurtarma araç/malzeme tanıtımı organizasyonları gerçekleştirilmiştir. Günün önemi konusunda farkındalık oluşturulmuştur.
[Devamı]
Şavşat Artvin Yolunda Trafik Kazası 2 Ölü 1 Yaralı 13/10/2018 13 Ekim 2018
foto
İlimiz Artvin Şavşat Karayolunda bir aracın kontrolü kaybederek uçurumdan dere yatağına uçtuğu ihbarı 13/10/2018 tarihi saat 00.30’da Müdürlüğümüze bildirilmiştir. Olay yerine intikal eden ekibimiz 112 tarafından yol kenarında yaralı halde bulunan bir kazazedenin araçta 2 kişinin daha olduğu bilgisini vermesi üzerine kaza yapan araç içerisinde ve çevresinde yapılan arama çalışması sonucu 2 kişinin cansız bedenine ulaşılmıştır.
[Devamı]
ARHAVİ GÜNGÖREN KÖYÜ'NDE KAYIP VATANDAŞIMIZ BULUNDU 08 Ekim 2018
foto
İlimiz Arhavi İlçesi Güngören Köyü'nde 51 Yaşında bir vatandaşımızın kayıp olduğu ihbarı kurumumuza ulaşmış ve Arama Kurtarma Ekibimiz olay yerine intikal etmiştir. 51 yaşındaki S.T. isimli vatandaşımızdan sabah 07:00 (07.10.2018) den beri haber alınamadığı belirtilmiş ve olay yerinde arama çalışmalarına başlanılmıştır. Kayıp vatandaşımız sağ olarak bulunmuştur.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   1314151617