İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
ARTVİN
Artvin Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

KAYIP VATANDAŞIMIZI ARAMA ÇALIŞMALARI 13 Temmuz 2018
foto
İlimiz Merkez İlçe Ormanlı Köyü Kırçiçek Mahallesinden Hüseyin YILMAZ'ın (1935) kayıp olduğu ihbarı 27.06.2018 tarihinde Müdürlüğümüz'e ulaşmış ve arama çalışmalarına başlanmıştır. Alzheimer hastası olan vatandaşımızın arama çalışmalarına Artvin İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünden 5 personel, Erzurum İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünden 5 Personel, UMKE'den 3 personel, İl Jandarma Komutanlığından 6 Personelile 1 adet drone, Ardahan İl Jandarma Komutanlığından 2 personel ve beraberinde iz takip köpekleri ile devam edilmiş, vatandaşımız bulunamamıştır. Arama çalışmaları peryodik olarak devam edilmektedir.
[Devamı]
AŞAĞIMADEN KÖYÜNDE SEL 30 Mayıs 2018
foto
İlimiz Merkez İlçe Aşağımaden Köyünde 29.05.2018 tarihinde saat 22:00 civarlarında başlayan şağnak yağış sonrası oluşan sel, köyde ilk belirlemelere göre, 6 Araç, 2 Adet Ambar, 1 Zemin Kat Konut, 1 Ahır zarar görmüştür. TAMP-Artvin kapsamında ‘Hasar Tespit Hizmet Grubu’, ‘Gıda Tarım ve Hayvancılık Hizmet Grubu’, ‘Zarar Tespit Hizmet Grubu’, 'Bilgi Yönetimi Hizmet Grubu' personelleri bölgede çalışmalara devam etmektedir.
[Devamı]
AFAD'tan Filistin için 'İnsani Yardım Kampanyası' 28 Mayıs 2018
foto
Başbakanlık AFAD koordinasyonunda, Filistin halkının sıkıntılarının hafifletilmesi içingerekli her türlü yardım ve desteğin sağlanması amacıyla yardım kampanyası başlatıldı. "Filistin İnsani Yardım Kampanyası"na ilişkin Başbakanlık Genelgesi, Resmi Gazete'nin 18 Mayıs 2018 tarihli sayısında yayımlandı. Genelgede, İsrail'in Gazze'de sebep olduğu işgal ve çatışma ortamı nedeniyle Filistin'de canve mal kaybının şiddetini artırarak devam ettiği vurgulandı. Filistin halkının büyük bir kısmının açlık, susuzluk ve sağlık problemleriyle mücadele ettiği belirtilen genelgede, Türkiye Cumhuriyeti'nin, halkın da beklentileri doğrultusunda, dost vekardeş Filistin halkının karşı karşıya bulunduğu sıkıntıların hafifletilmesine katkıda bulunmak amacıyla her türlü yardım ve desteği sağlayacağı ifade edild...
[Devamı]
HATİLA VADİSİNDE TRAFİK KAZASI 28 Mayıs 2018
foto
İlimiz Merkez İlçe Hatila Milli Parkı içerisindeki yolda, seyir halindeki yük kamyonu kontrolunu kaybederek dereye uçması sonucu meydana gelen kazadan, 1 vatandaşımız yaralı olarak kurtarılarak Acil Sağlık Ekiplerine teslim edilmiştir.
[Devamı]
ARTVİN ŞAVŞAT YOLUNDA ARAÇ DEREYE UÇTU 22 Mayıs 2018
foto
Artvin İli Merkez İlçesine bağlı Salkımlı Köyü'nün imamı Kerim ÇİFTÇİ (44), yanında iki komşusuyla, Selim AKSAKAL (60) ,Dursun GÜL (85) Ardanuç’un Bağlıca Köyüne gitmek üzere yola çıktıkları ve bir süre sonra kendilerinden haber alınamadığı ihbarı saat 19:20 de İl Jandarma Komutanlığından ADYM imize gelmiştir. Yapılan arama çalışmaların da araç su içinde bulunmuştur. Sudan çıkarılan araçta Dursun GÜL ün , aracın yaklaşık 3 km uzağında Kerim Çiftçi nin cesedine ulaşılmıştır. JAK, Sahil Güvenlik ve AFAD-ARTVİN Arama Kurtarma ekiplerinin yoğun çalışmaları sonucunda 26.05.2016 tarihinde Selim AKSAKAL'ın cesedine ulaşılmıştır.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   1011121314