İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
ARTVİN
Artvin Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

ARTVİN ŞAVŞAT KARAYOLUNDA KAZA 03 Ekim 2017
foto
Artvin – Şavşat karayolunun 23. Kilometresi Avcılar Köyü mevkiinde kaza ihbarı, 02.10.2017 saat 10:30 da kurumumuza jandarma tarafından iletilmiş ve ekibimiz olay yerine gönderilmiştir. Kaya düşmesi sonucu oluşan kazada araçta sıkışmış dört vatandaşımız (3 ölü 1 yaralı) çıkarılarak 112 ekibine teslim edilmiştir.
[Devamı]
ARHAVİ'DE SEL VE HEYELAN 25 Eylül 2017
foto
İlçede akşam saatlerinde etkili olan yağmur nedeniyle cadde, sokak, bazı ev ve işyerlerinin zemin ve bodrum katlarını su bastı. Etkili olan yağmur nedeniyle Kapisre deresi taştı, bazı mahalle ve köy yolları ulaşıma kapandı. Boğaziçi Mahallesi'nde rögarların tıkanması sonucu cadde, sokaklar, çok sayıda ev ve işyerinin zemin ve bodrum katlarını su bastı. Selden en çok etkilenen Kireçli ve Kavak köyüne de giden Sayın Valimiz, aşırı yağmurdan dolayı meydana gelen heyelan bölgesini inceledi. Sayın Valimiz, sel ve heyelandan dolayı ilçede can kaybı yaşanmadığını belirterek,”Yaklaşık 3 saat aralıksız yağan yağmur nedeniyle ilçede bazı ev ve iş yerlerini su bastı. Bölgede yağış bekleniyordu. Valilik olarak sahil ilçelerimizde önceden tedbirlerimizi almıştık. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipler...
[Devamı]
EVİ YANAN AFETZEDEYE ÇADIR YARDIMI 24 Ağustos 2017
foto
İlimiz Ardanuç İlçesi Ovacık Köyünde 22.08.2017 tarihinde gece çıkan ve yapılan müdahale sonucu söndürülen yangın nedeni ile Yüksel ARSLAN ve Kemal DEDE'ye ait evler oturulmaz hele gelmiştir. Söz konusu yerde Müdürlüğümüz teknik elemanlarınca gerekli incelemeler tamamlanmıştır. Yüksel ARSLAN'ın talebi doğrultusunda geçici barınma amacı ile ekiplerimiz tarafından bir adet çadır kurulumu gerçekleştirilerek afetzede vatandaşımıza teslim edilmiştir.
[Devamı]
DOĞU KARADENİZ'DE KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI 22 Ağustos 2017
foto
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Orta ve Doğu Karadeniz'de çok kuvvetli ve şiddetli yağış beklendiğini duyurdu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Artvin, Rize, Trabzon, Ordu, Samsun, Sinop ve Giresun'da kuvvetli yağış beklendiğini duyurdu.
[Devamı]
AFET ÖNLEYİCİ TEDBİR ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR 08 Ağustos 2017
foto
11.11.2015 tarihinde İlimiz Borçka, Murgul ve Hopa İlçelerinde etkili olan aşırı yağışlar sebebiyle meydana gelen sel, taşkın, heyelan afetinde 1 vatandaşımızın yaşamını kaybettiği Borçka İlçesi Muratlı Caddesinde yer alan heyelanlı sahaya afet önleyici tedbirler kapsamında yapımı devam eden kaya ıslahı ve istinat duvarı (yamaç duraylılığı, şev stabilitesi) projesi ile toplam 44 konutun korunması sağlanmaktadır.
[Devamı]
Sayfalar: 12345678910