İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
ARTVİN
Artvin Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Duyurular

Şiddetli, Aşırı Yağış ve Yoğun Kar Yağışı Uyarısı (14/10/2017) 14 Ekim 2017
foto
Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden alınan verilere göre 15.10.2017(Pazar) sabah saatlerinden itibaren İlimiz çevrelerinde beklenen yağışların, kuzey kesimlerde kuvvetli (21-50 kg/metrekare) yağmur ve sağanak, 16.10.2017 (Pazartesi) günü etkisini arttırarak şiddetli ve aşırı (100-200 kg/metrekare), iç kesimlerde 1500 metre rakımın üzerinde yoğun kar yağışı (20 cm. ve üzeri) şeklinde olması beklendiğinden başta sel, su baskını, heyelan ve ulaşımda aksamalar olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
[Devamı]
Kuvvetli ve Çok Kuvvetli Yağış Uyarısı (09/10/2017) 09 Ekim 2017
foto
Meteoroloji Bölge müdürlüğünden alınan son bilgilere göre İlimiz kuzey ilçelerinde bu gece saatlerinden itibaren kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/metrekare) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara ( heyelan, sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi ) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
[Devamı]
Kuvvetli ve Aşırı Yağış Uyarısı (30.09.2017) 30 Eylül 2017
foto
Meteoroloji Bölge müdürlüğünden alınan son bilgilere göre İlimiz kuzey ilçelerinde 01.10.2017 Pazar günü sabah ilk saatlerden itibaren etkisini arttırması beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, 02.10.2017 Pazartesi gece saatlerine kadar aralıklarla etkili olarak, şiddetli ( 76-100 kg/metrekare) ve yer yer aşırı yağış (100 kg/metrekare üzeri ) bırakacağı tahmin edildiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara ( heyelan, sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi ) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
[Devamı]
Kuvvetli Yağış Uyarısı.27/09/2017 27 Eylül 2017
foto
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün öğle saatlerinden itibaren İlimiz kuzey ilçelerinde (Arhavi, Kemalpaşa, Hopa, Borçka ve Murgul) yerel olarak çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 kg/metrekare) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım, heyelan, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır
[Devamı]
ÇOK KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI 06 Eylül 2017
foto
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgilere göre; bu akşam saatlerinden, yarın (Perşembe) öğle saatlerine kadar Artvin’in kuzey ilçelerinde (Hopa, Arhavi, Kemalpaşa, Borçka, Murgul) kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 mm) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, heyelan, yıldırım gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
[Devamı]
Meteorolojik Uyarı 18 Mayıs 2017
foto
Metetoroloji bölge müdürlüğünden alınan bilgiler doğrultusunda yarın öğleden sonra ilimiz genelinde kuvvetli sağanak gök gürültülü sağanak yağmurla birlikte yer yer dolu yağışı şeklinde etkili olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
[Devamı]
METEOROLOJİK UYARI 10 Mayıs 2017
foto
Meteoroloji 11. Bölge Müdürlüğünden alınan verilere göre Bügün (Çarşamba) öğleden sonra ve akşam saatlerinde İlimiz iç kesimlerinde etkili olması beklenen sağanak, gök gürültülü sağanak yağışla birlikte yer yer dolu yağışı şeklinde etkili olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (su baskını, yıldırım, dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar) vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.
[Devamı]
FIRTINA UYARISI 22 Nisan 2017
foto
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgilere göre Bugün(CUMARTESİ) akşam saatlerinden itibaren Artvin İl genelinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli fırtına (75-90km/st) beklenmekte olup fırtınanın yarın (PAZAR) akşam saatlerinden itibaren etkisini kaybetmesi tahmin edilmektedir. Meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
[Devamı]
ARTVİN İLİ ARHAVİ İLÇESİNDE 01.09.2016 TARİHİNDE MEYDANA GELEN SEL FELAKETİ HAKKINDA 03 Eylül 2016
foto
İlimiz Arhavi İlçesinde meydana gelen sel felaketinde konutları, iş yeri ve tarım arazileri ile ilgili hasar ve zarar ziyan tespitlerine başlanmış olup, mağdur olan afetzelerimizin Kaymakamlık Afet ve AcilDurum Merkezine Başvurmaları önemle duyrulur.
[Devamı]
Borçka'da yapımı tamamlanan toplam 102 afet konutun hak sahibi ailelerin dikkatine. 18 Ağustos 2016
foto
Artvin İli Borçka İlçesi, Çifteköprü, Demirciler, Düzköy, Fındıklı, Güreşen, Kaleköy, Şerefiye, Güzelyurt, Alaca, Civan, Kaynarca, Maral Köylerinde meydana gelen veya gelmesi muhtemel olan heyelan ve su baskını afetine maruz kalan ailelerden, hak sahibi kabul edilen aileler için, 7269 sayılı kanuna göre Artvin İli Borçka İlçesi Merkezi, Yeni Yol Mahallesinde yapımı tamamlanan toplam 102 afet konutun hak sahibi ailelere anahtar teslimi işlemleri başlamıştır.
[Devamı]